Taras

Tarasy kompozytowe — dlaczego coraz więcej osób je wybiera?

Tarasy kompozytowe — dlaczego coraz więcej osób je wybiera?

Nie ulega wątpliwości, że tarasy kompozytowe są coraz chętniej wybierane przez właścicieli przydomowych ogródków, a także ogródków działkowych, czy restauracyjnych. Dlaczego kompozyt wypiera tradycyjne drewno? Jakie właściwości przemawiają na jego korzyść?

Trwałe, eleganckie — to tylko niektóre zalety tarasów kompozytowych

Tarasy kompozytowe, choć droższe od tradycyjnych drewnianych, są coraz częściej wybierane przez właścicieli ogrodów. Nic w tym dziwnego, ponieważ są trwałe, nie wymagają regularnego odnawiania i malowania, a co więcej — do złudzenia przypominają tradycyjne drewno. Nic zatem dziwnego, że wiele osób decyduje się na to rozwiązanie.

Warto mieć na uwadze, że deski kompozytowe poza swoją wytrzymałością mają jeszcze kilka zalet — nie mają sęków, mają jednolity kolor, a co najważniejsze — wiele osób twierdzi, że znacznie wygodniej się je układa. Jak się jednak okazuje — nie ma rozwiązań idealnych. Deski kompozytowe mają także wady, ale o tym później.

 

Deski kompozytowe vs tradycyjne drewno tarasowe

Zastanawiasz się pewnie czym są deski kompozytowe. Jest to mieszanka mączki drzewnej oraz PCV (fachowo nazywanego polichlorkiem winylu). Zazwyczaj ilość drewna w produkcie wynosi około 45%, dzięki czemu kompozyt do złudzenia przypomina drewno nie tylko w wyglądzie, ale także w dotyku. Zadaniem PCV jest zapewnienie deskom trwałości oraz jednolitego koloru i odporności na wilgoć.

Jeżeli chcesz stworzyć w swoim ogrodzie miejsce do wypoczynku wybierz gotowe tarasy kompozytowe, które oferują producenci. W ich składzie znajdziesz nie tylko legary i deski, ale także wszelkiego rodzaju maskownice, łączniki potrzebne do zamocowania desek bez wkrętów oraz listwy, które z pewnością ułatwią Ci montaż.

Jak zatem widać — wystarczy zamówić całość, która po odpowiednim zmontowaniu będzie prezentowała się nieskazitelnie. Co więcej, przez wiele lat będzie cieszyć oko użytkowników, a właściciel domu nie będzie musiał martwić się o impregnację, którą trzeba przeprowadzać dwa razy w roku na tradycyjnym drewnianym tarasie.