Wytrzymały taras, będący przez długie lata w świetnym stanie może być wykonany z desek kompozytowych. Przypomina ona wyglądem drewno, jednak nie ma sęków, drzazg ani przebarwień. Nie wymaga żadnego malowania w celach konserwacyjnych, a jedyne co trzeba czasami zrobić, to ją umyć. Deski kompozytowe tworzą gładką pod stopami powierzchnię – bez drzazg, zadziorów czy śrub.

Co jest potrzebne do montażu desek kompozytowych?

  1. Odpowiednia deska kompozytowa w kolorze wybranym przez klienta. Możliwe jest również wybranie, która strona deski bardziej danej osobie pasuje: jedna jest ryflowana, a druga gładka.
  2. Klipsy do montażu desek kompozytowych, używanych po dłuższej stronie desek w momencie rozpoczęcia budowy (pierwsze deski).
  3. Klipsy do montażu desek między sobą,
  4. Listwa uszczelniająca, która ukrywa puste wnętrze deski kompozytowej i zapewnia odpowiednie walory estetyczne.
  5. Zaślepki, które wyprodukowane są pod kątem dopasowania do rowków desek.

Podstawowe zasady montażu

Bazą do dobrze wykonanego tarasu jest odpowiednio przygotowane podłoże. Najlepiej, żeby było wybetonowane z hydroizolacją i spadem (by woda z tarasu mogła swobodnie spływać). Beton powinien być gładki. Nie powinno się zwężać desek, ponieważ ich budowa jest przystosowana do składania. Zwężona deska może spowodować, że przymocowanie ją klipsami będzie niemożliwe. Konieczne jest również zadbanie o odpowiednie zamontowanie listew uszczelniających oraz zaślepek.